טלי אנוגר - חוות דעת לילד בן 7 המאובחן עם אוטיזם
טלי אנגור – חוות דעת אם לילד בן 7

טלי אנגור – חוות דעת אם לילד בן 7

לכל ההורים בקבוצה שלום. אני רוצה לחלוק עמכם את החוויה המדהימה שעברתי במהלך החודשיים האחרונים עם בני בן ה 7 לירואי. בחודש פברואר האחרון התחלנו מסע מופלא של טיפול ביו רפואי בהנחייתה של טלי אנגור. עוד בטרם הגענו לקליניקה ולפני שביצענו את בדיקות הדם ביקשתי מטלי עזרה ראשונית בטלפון. להפתעתי הרבה טלי הגיעה לביתי עם תיסוף טיפולי ראשוני שתוך מספר ימים נתן מענה לבעיה ספציפית שנוצרה. אולם זו הייתה רק ההתחלה. בסוף חודש מרץ הגיעו תוצאות בדיקות הדם, נפגשנו עם טלי וקיבלנו פרוטוקול טיפול לארבעה חודשים. כאן התחיל תהליך שאין לי כל דרך לכנות אותו חוץ מאשר נס. אחרי שנים ארוכות בהם בני המדהים סבל מחוסר שקט תמידי, אוגרסיביות קפיצות, נפנופי ידיים, צעקות, דיבור לא ברור ואכילה של בעיקר דברי חלב לחם ועוגיות החל שינוי.
תוך מספר ימים מתחילת טיפול התיסוף ובהדרגה אוגרסיה, הקפיצות, נפנופי הידיים והצעקות פחתו באופן דרסטי ולמרות שעדין מידי פעם יש התקפי זעם קצרים וקצת חוסר שקט וטיפה נפנופי ידיים אני מאוד אופטימית.

לירואי החל לבטא רגשות אהבה – הוא התחיל לנשק את אחיו, התחיל להגיד לי שהוא אוהב אותי,
שר שירים ומתעורר בבוקר עם מצב רוח מעולה. לירואי מצא תחביב חדש של רכיבה על סקטבורד חשמלי ורוכב עליו בצורה כל כך מוכשרת שאני מתפוצצת מגאווה (מצרפת קישור לצפיה). הרצון היומיומי לאכול דברי חלב ולחם פחתו משמעותית והתחלפו בהסכמה לאכול מאכלים חדשים. הבן המדהים שלי התחיל לאכול לראשונה בחייו גזר, אפרסק, פרגית!!! – התחלתי להרגיש בעננים.

אני כותבת את המילים וצמרמורת עוברת לי בגוף. קשה לתאר את גודל השינוי ואני בעצמי עוד לא מעכלת אותו. אני מסתכלת על הסרטונים ששלחתי לטלי בחודש האחרון וכל אחד מהם מסכם התחלות חדשות – הילד שלי פשוט חוזר לעצמו ובא לי לבכות. טלי היא פשוט קוסמת – היא הקוסמת שלנו. לא יודעת איך לתאר את הרגשות שלי – אבל מרגישה שאני חייבת לשתף ולצרוח תודה לך טלי תמשיכי לרקוח קסמים ולהפוך הורים וילדים למאושרים.