טלי אנגור M.Science, B.Science, B.Sc.Pharm

טלי אנגור

השכלה אקדמית, השתלמויות ופעילות נוספת

מסע החיים של גידול ילד המאובחן על הספקטרום אינו קל ורווי לעיתים קרובות בקשיים יומיומיים המלווים בתסכול, חוסר אונים וחוסר אנרגיה. אני יודעת זאת כי חוויתי חוויה מטלטלת זאת בעצמי. כאמא לילדה מדהימה שנסוגה לתהומות האוטיזם בהיותה בת שנה ושבעה חודשים, הטלטלה הזאת הייתה קשה מנשוא.

מילדה מלאת שמחת חיים בעלת קשר עין מלא ותיאבון בריא שהחלה להגות בבירור מספר מילים בודדות, הפכה בתי ללא וורבלית, נטולת קשר עין, מנותקת ובעלת העדפה לפחמימות פשוטות ולאוכל שאינו אכיל כנייר טואלט.
ואני? באותו רגע חרב עלי עולמי, איך מתקדמים מכאן? מה עושים?

טלי אנגור

החלטתי שלא להיכנע למשפטים שנאמרו בחזרתיות על ידי רופאי משפחה ופסיכולוגים "תלמדי לחיות עם התסכול", "אין מה לעשות זה גנטי" ובמקום זאת, ממקום אפל של חוסר אונים ומצוקה החלטתי שלא להיכנע למציאות החדשה ואכזרית זו.
הבנתי שעלי לחפש ולבדוק את הגורמים הביו כימיים העלולים להוביל את ביתי להתנהגויות אותם נהוג לכנות "תסמיני אוטיזם". שלחתי דגימות שיער, צואה, שתן ודם למעבדות מובילות ברחבי העולם, ביצעתי בדיקות מתקדמות שאינן בסל הבריאות כבדיקת GI-MAP המאפשרת לזהות מקטעים גנטיים בצואה לרבות מזהמי מעיים, חיידקים פתוגנים, מעי דליף ונוכחות של שגשוג יתר של פטריות מזיקות הפולטות רעלים במערכת העיכול, בדיקת O.A.T לאיתור חוסרים תזונתיים ותהליכים מטבולים לקויים, ניתוח דגימת שיער לאיתור מתכות כבדות ברקמות הגוף ובדיקות מקיפות נוספות שמטרתן אחת – איתור רעלים, חוסרים תזונתיים, מתכות רעילות ובעיות מטבוליות.
התוצאות שהתקבלו היו חמורות מצד אחד אולם מהעבר השני פרסו מפה ביו כימית שבאמצעותה הצלחתי למצוא הסבר הגיוני לבעיות ההתנהגות.

לאחר טיפול שכלל סילוק רעלים, השלמת חוסרים תזונתיים באמצעות ויטמינים ומינרלים וטיפול בבעיות המטבוליות שהתגלו, השתפר בתוך חודשים ספורים מצבה של בתי לאין הכר וכיום היא אינה מצויה על הספקטרום האוטיסטי, אינה נזקקת לגן תקשורתי או לסייעת וכאישה מאמינה אני אסירת תודה על כך לבורא עולם.
ניתן לשפר את מצב ילדינו ולהפחית את תסמיני האוטיזם ולשם כך חשוב לפעול לשם כך מוקדם ככל האפשר – אוטיזם אינה לקות שיש להשלים איתה אלא לקות שיש להבין את המקור הביו כימי ממנה היא נובעת ולפעול ככל הניתן להפחית את תסמיני האוטיזם.

אסכם ואומר, הסערה הנמצאת בהתנהגות ילדים המאובחנים על הספקטרום אינה קיימת רק כלפי חוץ, היא מתחילה קודם כל מבפנים.

השכלה אקדמית, השתלמויות ופעילות נוספת

  • אוניברסיטת בר אילן – M.Science – תואר שני (מגיסטר) בכימיה תרופתית
  • אוניברסיטת בר אילן – B.Science – תואר ראשון בכימיה תרופתית
  • מכללת לוינסקי לחינוך – התמחות באוטיזם – גישה אינטגרטיבית ורב מערכתית
  • האוניברסיטה העברית בירושלים – הפקולטה לרפואה – B.Sc.Pharm ברוקחות
  • אוניברסיטת בן גוריון – התמחות בתוספי תזונה כחלק מייעוץ קליני משולב
  • אוניברסיטת ירושלים – פסיכיאטריה ונוירולוגיה – היבטים בחקר המוח וייעוץ תרופתי
  • אוניברסיטת ירושלים – לימודי המשך ברוקחות, סוכרת ייעוץ וטיפול תרופתי
  • חברת מועצה בארגון הרוקחות בישראל (לשעבר)
  • כותבת ומפרסמת מאמרים מדעיים ב"קפסולה" – עלון ארגון הרוקחות של ישראל (לשעבר)
  • מנהלת ועדת פארמה קלאב בארגון הרוקחות (לשעבר)

כל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

משנה, מסכת סנהדרין (ד, ה)

מאמרים מקצועיים

תסמיני אוטיזם ומתכות כבדות

הפרעות קשב וריכוז, התקפי זעם, ערפול מוחי בעיות במערכת העיכול עלולות לנבוע כתוצאה מחשיפה והרעלה ממתכות כבדות. ​הסיבה להצטברות מתכות אילו בקרב חלק ניכר מהילדים

קרא עוד
קשב וריכוז

12 סיבות לבעיות קשב וריכוז

שגרת לימודים הלחוצה דורשת משאבים מנטליים וקוגניטיביים גבוהים ומתאפיינת בחשיבה מאורגנת, ממוקדת, בהתמדה בביצוע מטלות יומיומיות uביכולת קשב וריכוז רב לאורך זמן – בקרב ילדים

קרא עוד

Contact Us

אנחנו כאן בשבילכם