*אוטיזם אינו מחלה ומשכך מטרת הטיפול אינה לרפא אוטיזם אלא לנסות להפחית את תסמיני האוטיזם.
 אין באמור באתר להוות תחליף לייעוץ רפואי ו/או לטיפול תרופתי ו/או לטיפול המבוצע על ידי מטפל ו/או רופא ו/או להוות המלצה לצורך טיפול פרטני. מטרת המידע באתר הינה הרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד.

טלי אנגור M.Science, B.Science, B.Sc.Pharm

טלי אנגור

השכלה אקדמית, השתלמויות ופעילות נוספת

הורים יקרים, מסע החיים של גידול ילד אשר אובחן על הרצף האוטיסטי אינו פשוט ורווי לעיתים קרובות בקשיים יומיומיים המלווים בתסכול, חוסר אונים וחוסר אנרגיה.

במקרים רבים מתארים בפני הורים, חוויה מטלטלת המתחילה מלידה והתפתחות תקינים ואז בגיל צעיר של שנה עד שנתיים נסיגה לתהומות האוטיזם. זו טלטלה קשה מנשוא.

ילדים אשר היו מלאי שמחת חיים, בעלי קשר עין מלא, תיאבון בריא ואף התחילו להגות בבירור מספר מילים בודדות, הפכו ללא וורבליים, נטולי קשר עין, מנותקים ובעלי העדפה לפחמימות פשוטות ולעיתים נוהגים להכניס לפיהם חומרים שאינם אכילים.

טלי אנגור

למרבה צער, במסגרות טיפול מסוימות נוהגים להשתמש בחזרתיות במשפטים קשים, מדכאים ושגויים כדוגמת "תלמדו לחיות עם התסכול" או "אין מה לעשות זה גנטי". אולם בניגוד לתפיסה זו, הרי כי אין להיכנע אלא לחפש ולבדוק מה הן הבעיות המטבוליות העלולות להוביל לתסמיני האוטיזם.

בדיקות מעבדה מתקדמות אשר אינן כלולות בסל הבריאות, כבדיקת איתור מקטעים גנטיים, מזהמי מעיים, חיידקים פתוגנים, מעי דליף, נוכחות של פטריות מזיקות במערכת העיכול, מטבוליטים מיקרוביאליים, נוגדני IgG ובדיקות אחרות שמטרתן איתור רעלים, חוסרים תזונתיים ובעיות מטבוליות יסייעו לפרוס מפה ביו כימית שבאמצעותה ניתן למצוא הסבר הגיוני לתסמיני ההתנהגות החיצוניים.

מתן מענה לבעיות מטבוליות לרבות תהליכי מתילצה לקויים, תהליכי סולפציה לקויים, סילוק רעלים מהגוף, והשלמת חוסרים תזונתיים באמצעות חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים עשוי להפחית משמעותית, בתוך תקופה של חודשים ספורים את התסמינים החיצוניים ולשפר את הקוגניציה ובכך גם את הבנת הסיטואציות החברתיות.

ניתן לסייע לילדינו, לשם כך חשוב לפעול מוקדם ככל האפשר – אוטיזם אינה לקות שיש להשלים איתה אלא לקות שיש להבין את המקור המטבולי ממנה היא נובעת ובהתאמה לפעול ככל הניתן לנסות להפחית את תסמיני האוטיזם.

אסכם ואומר, הסערה הנמצאת בהתנהגות ילדים המאובחנים על הספקטרום אינה קיימת רק כלפי חוץ, היא מתחילה קודם כל מבפנים.

 

השכלה מדעית אקדמית, לימודי תעודה ופעילויות נוספת

  • אוניברסיטת בר אילן – M.Science – תואר שני (מגיסטר) בכימיה תרופתית
  • אוניברסיטת בר אילן – B.Science – תואר ראשון בכימיה תרופתית
  • האוניברסיטה העברית בירושלים – הפקולטה לרפואה – B.Sc.Pharm ברוקחות
  • מכללת לוינסקי לחינוך – התמחות באוטיזם – גישה אינטגרטיבית ורב מערכתית
  • אוניברסיטת בן גוריון – התמחות בתוספי תזונה כחלק מייעוץ קליני משולב
  • אוניברסיטת ירושלים – פסיכיאטריה ונוירולוגיה – היבטים בחקר המוח וייעוץ תרופתי
  • אוניברסיטת ירושלים – לימודי המשך ברוקחות, סוכרת ייעוץ וטיפול תרופתי
  • חברת מועצה בארגון הרוקחות בישראל (לשעבר)
  • כותבת ומפרסמת מאמרים מדעיים ב"קפסולה" – עלון ארגון הרוקחות של ישראל (לשעבר)
  • מנהלת ועדת פארמה קלאב בארגון הרוקחות (לשעבר)

כל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

משנה, מסכת סנהדרין (ד, ה)

מאמרים מקצועיים

העדר קשר עין

אוטיזם | העדר קשר עין

אחד הקריטריונים הבולטים בהם נעשה שימוש במסגרת בדיקת קיומה של הלקות אוטיזם הינו בחינת קיומו של קשר עין מלא או חלקי עם העדפה לראיה צידית

קרא עוד

Contact Us

אנחנו כאן בשבילכם