בעיות ורבליות התקפי זעם, דלקות במערכת העיכול, בעיות במערכת העיכול, גרד, כיבים (אפטות) חוזרים בפה וסבילות גבוהה לכאב בקרב ילדים על הספקטרום עלולים לנבוע מרגישות לגלוטן (שלב אחד לפני אלרגיה לגלוטן).

למרבה הצער, הרפואה הקונבנציונלית מתעלמת ממצבי רגישות לגלוטן ומכירה רק בדרגה החמורה ביותר לרגישות והיא האלרגיה לגלוטן. במקרים אילו נשאלת השאלה האם רגישות לגלוטן מאפשרת אכילת מוצרי מזון העשויים מקמח?

התשובה נעוצה בתוצאות בדיקת דם מיוחדת (אשר אינה מצויה בסל הבריאות) אשר מטרתה לגלות רגישות לחלבונים שונים לרבות רגישות גבוהה ביותר לגלוטן.

אולם בטרם נפנה לדון בבדיקת הדם נציג הסבר קצר אודות רגישות לגלוטן.

רגישות לגלוטן מתבטאת בנוגדנים לגליאדין, מעט מהנוגדנים לגליאדין חודרים דרך קיר המעי למחזור הדם. למעשה רק במצב חמור של ההפרעה ורק לאחר הרס משמעותי במערכת העיכול הגוף יגיב בנוסף לגליאדין גם לטרנסגלוטמינאז (ATTA) האנזים המפרק את הגליאדין בתאי העיכול. המדדים המקובלים לאבחון צליאק הם תוצאות חיוביות בבדיקת נוגדנים לגליאדין מסוג IGA) AGA) ובבדיקת נוגדנים לטרנסגלוטמינאז (ATTA).​

כלומר שתי הבדיקות צריכות להיות חיוביות בו זמנית כדי שתאובחן מחלת הצליאק.

בפועל, בקרב אחוז גבוה מהנבדקים בעלי רמת AGA גבוהה נמצאים עם רמת ATTA נורמלית ולכן בעניינם יקבע כי אין המדובר בצליאק. כאשר קיים צליאק הרי גם בדיקת הנוגדנים ל EMA (סוג נוסף של נוגדנים המצביעים על תגובה חיסונית נגד הרקמות) יוצאת חיובית. ​

כיצד רגישות מוגברת לגלוטן (ולא אלרגיה) עלולה להשפיע על הגוף והמוח?​

  1. בעיות ורבליות כחוסר ורבליות או ורבליות חלקית עם קשיים בשליפת משפטים וקשיים בביטוי עצמי.
  2. קשיי ריכוז.
  3. התקפי זעם: נשיכה עצמית, התפרצויות, הכאת הסובב.
  4. דלקות במערכת העיכול.
  5. בעיות במערכת העיכול, כאבי בטן, בחילה, שלשול, עצירות ובטן נפוחה.
  6. כיבים חוזרים בפה.
  7. סבילות גבוהה לכאב: שיירי הגלוטאומורפינים מתפקדים בדיוק כמו סם האופיום, הם משככים כאב ועל כן ילדים אלו לא חשים כאב בעוצמות גבוהות מאוד או בעיכוב תחושתי לכאב

​מה היא הסיבה שרגישות גבוהה לגלוטן מתבטאת בצורה זו בקרב ילדים על הספקטרום והאם רגישות זו קיימת רק ביחס לחלבון הגלוטן או שמא קיימים חלבונים נוספים שילדים על הספקטרום רגישים אליהם ובעטיים נצפית התנהגות שלילית?

הפרשת יתר של פפטידים אופייטים אשר הינם פפטידים טבעיים בעלי תכונות מרגיעות ומשככות כאב מתרחשת בשל חוסר יכולת של הגוף לעכל את הגלוטן במלואו ולפרקו לחומצות אמיניות כפי שמתרחש באופן טבעי כאשר חלבון מפורק לחומצות אמינו.

חשוב לזכור כי הפגיעה מפפטידים עלולה לנבוע לא רק מרגישות גבוהה לגלוטן אלא גם מחלבונים אחרים אשר לא עוכלו כראוי ומקורם עלול להיות מרגישות מוגברת למוצרים כגון חלב, סויה, בוטנים, ביצים ומוצרי בשר.

כדי לאשר או לשלול רגישות (ולא אלרגיה) מוגברת לגלוטן, קזאין או פרוטאומורפינים יש לבצע בדיקת אי סבילות למזונות ובכך לקבל החלטה מושכלת באם יש צורך להוציא מתפריט המזון מוצרים המכילים גלוטן, קזאין או כל חלבון אחר שאינו מתעכל כראוי ועלול לגרום לנזקים כדוגמת בעיות ורבליות, בעיות התנהגות, התקפי זעם, בעיות במערכת העיכול ובעיות קשב וריכוז.

​לסיכום – לא מומלץ לבצע דיאטה או להימנע מצריכת מזונות מסוימים לרבות המכילים גלוטן או קזאין בטרם ביצוע בדיקות מתאימות המעידות בבירור על רגישות או אלרגיה לחלבון כזה או אחר. הימנעות מאכילת מוצרי מזון מסוימים ועל בסיס קבוע כאשר לא קיימת אלרגיה או רגישות עלולה להוביל למחסור בויטמינים ומינרלים שונים  הקריטיים להתפתחות ומכאן כי כל פעולה יש לבצע באופן מסודר ומושכל.

הבהרה משפטית – האמור מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. אין לראות במופיע לעיל תחליף לייעוץ רפואי ו/או לטיפול תרופתי ו/או לטיפול המבוצע על ידי מטפל ו/או רופא ו/או להוות בכל דרך או אופן המלצה לצורך טיפול פרטני.

​למעוניינים להרחיב את הידע בתחום מומלצת קריאת מאמרם של חוקרי היחידה לחקר האוטיזם בבית הספר למדעים (בריאות) באוניברסיטת Sunderland אשר בבריטניה העוסק בעודף אופיואידים בקרב ילדים על הספקטרום הנובעת מצריכת גלוטן וקזאין או כל חלבון אחר שאינו מעוכל במלואו במערכת העיכול.

גלוטן וקזאין
Symbol for gluten-free food on blackboard

Contact Us

אנחנו כאן בשבילכם